Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BUNLAR İYİ ÇOCUKLAR DEDİLER
BUNLAR İYİ ÇOCUKLAR DEDİLER
19 yıl önce Adnan Oktar'a yapılan operasyon sırasında İçişleri bakanı olan Saadettin Tantan o döneme ve operasyona ilişkin çarpıcı detaylar verdi.
15 Temmuz 2018, 08:39
 
 
Bundan 19 yıl önce 12 Kasım 1999’da Adnan Oktar ve grubuna yönelik Operasyon düzenlenmiş,  Oktar’ın Kandilli’deki evine baskın yapılmıştı. Dönemin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın talimatıyla yapılan operasyonda  Oktar’la birlikte 70 kişi gözaltına alınmış,o dönemin ünlü mankeni Ebru Şimşek’in de aralarında olduğu 20 kişi Adnan Oktar ‘dan şikayetçi olmuş Oktar’ın birçok ünlü kişiye kasetler yoluyla şantaj yaptığı öne sürülmüşdü.
 
Ocak 2000’de Oktar ve 35 adamı hakkında 16 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ocak 2007’de Adnan Hoca delil yetersizliğinden beraat etti.
 
İlginç olan olay ise Operasyon talimatını veren İçişleri Bakanı Sadettin Tantan hakkında 28 ayrı dava açılmasıydı.
 
TANTAN O GÜNLERİ ANLATTI
 
Tantan o dönem yaşadıklarını ve operasyonun detaylarını Sözcü gazetesinden Aytunç Erkin’e analttı. Tantan Adnan Oktar operasyonu ile ilgili “Onları içeriye aldığımda o dönem parlamentodaki vekillerden bazıları ‘Bunlar iyi çocuklar’ diye üzerime çöktü” dedi.
 
image
 
İşte o dönemim içişleri bakanı Saadettin Tantan ‘ın olay yaratacak açıklamasından başlıklar;
 
“BUNLAR İYİ ÇOCUKLAR DİYE ÜZERİME ÇÖKTÜLER”
“Adnan Hoca beraat ediyor, ben ise kendisine bağlı Bilim Araştırma Vakfı (BAV) ve adamlarının açtığı davalarla yargılanıyorum. Bu tam bir rezaletti. Onları içeriye aldığımda o dönem parlamentodaki siyasi partilerin özellikle Fazilet Partisi vekillerinden bazıları ‘Bunlar iyi çocuklar, bunları bırak’ diye üzerime çöktü. Siyaseten baskı yaptılar” dedi.
 
“MECLİS’TE YÜRÜYORDUM, GELDİLER”
Peki Tantan, Oktar grubunu nasıl tanıdı? Dinleyelim: “Meclis oturumundan çıkarken yanıma iki üç yakışıklı genç ceketlerini ilerleyerek geldi. Kendilerini tanıttılar.”
 
 “KİTAPLARLA BEYİN YIKADILAR”
Tantan ilk önce şaşırdığını söyledi ve şöyle devam etti: “Meclis’in Koruma Müdürü’ne sordum. Haberi yok. Emniyet Genel Müdürü’ne talimat verdim ve bu grupla ilgili çalışma başlattım. İki üç ay sürdü. Her türlü delil, bilgi, teknik takip yapıldı. Düğmeye basıldı. Savcılık, Emniyet birlikte bir çalışma yürüttü. Çok iyi aile çocuklarını, ekonomik özgürlüğü yüksek, ülkeyi gelecekte yönetecek aile çocuklarını kirlettiğini gördüm. Bu yüzden Apo kadar tehlikeli. 
 
imageYazdıkları kitaplarla beyin yıkıyorlardı. Bunların arkasında yabancı servis yapılanması olmasa bu kadar güçlü olamazlardı. PKK da Türk gençliğini birbirine kırdırttı bu da Türk gençliğini zihinsel anlamda yıktı.”

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR