Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HAKAN ATİLLA DAVASI DEVAM EDİYOR
HAKAN ATİLLA DAVASI DEVAM EDİYOR
Onuncusu yapılan duruşmada, eski CIA Direktör Yardımcısı David Cohen dinlendi.Savcılar, savunma makamını, Cuma günü Cohen'e hukuk kapsamındaki bir konuda "yani ikincil yaptırımlar konusunda" sorular sorarak suyu bulandırmaya çalışmakla suçladı.
12 Aralık 2017, 12:59
 
Rıza Sarraf’ın yedi gün boyunca tanık olarak ifade verdiği, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla davasının duruşmalarında üçüncü haftaya girildi.
 
Onuncusu yapılan duruşmada, eski CIA Direktör Yardımcısı David Cohen, ABD Maliye Bakanlığı’na bağlı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi OFAC ve mali suçlar bölümü eski çalışanı Joshua Kirschenbaum ve Türkiye’de ‘FETÖ’ davasından bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan, daha sonra da ABD’ye kaçtığı belirtilen eski bir polis tanık olarak dinlendi.
 
Duruşmada tanık olarak dinlenen eski komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz, Türkiye’de kapatılan 17 Aralık soruşturması nedeniyle 17 ay Silivri cezaevinde tutuklu olarak kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Bir süre başka illerde görev yapan Korkmaz, daha sonra polislik mesleğinden ihraç edilmişti.
 
Reza Zarrab'ın tanıklığı bittikten sonra davaya ilgi azaldı Eski CIA Direktör Yardımcısı Cohen yeniden tanık kürsüsündeydi
 
Duruşmalarda dördünce kez tanık kürsüsüne gelen eski CIA Direktör Yardımcısı David Cohen de, Atilla'nın avukatı Victor J. Rocco'nun sorularını yanıtladı.
 
Cohen, Halkbank yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerde, ”Rıza Sarraf ile çalışılmaması konusunda yetkilileri uyardınız mı?“ sorusunu, Hakan Atilla'ya, Zarrab hakkında soruşturma yürüttüklerini veya Halkbank'ın Zarrab'la çalışmaması gerektiğini söylemediği şeklinde yanıtladı. Ancak Cohen, Sarraf veya diğer müşteriler konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurguladığını belirtti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR