Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YANGIN FACİASINDA BİLANÇO BÜYÜYOR
YANGIN FACİASINDA BİLANÇO BÜYÜYOR
Rusya'nın orta güney kesiminde yer alan Kemerovo şehrindeki bir alışveriş merkezinde çıkan yangında ölenlerin sayısının 64'e çıktığı bildirildi.
26 Mart 2018, 10:13

 

Rusya'nın Kemerovo şehrindeki alışveriş merkezi yangınında en az 64 kişi hayatını kaybetti. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Rusya'nın orta güney kesiminde yer alan Kemerovo şehrindeki bir alışveriş merkezinde çıkan yangında ölenlerin sayısının 64'e çıktığı bildirildi.

Alışveriş merkezinin sinema salonları ve çocuk oyun alanlarının bulunduğu en üst katında yangın çıkmış ve çok sayıda kişi içerde mahsur kalmıştı. Alışveriş merkezindeki iki sinemanın yangında çöktüğü ve itfaiye ekiplerinin binanın bazı bölümlerine ulaşmakta zorluk çektiği öğrenilmişti.image

Batı Sibirya'da bulunan, Moskova'dan 3 kilometre uzaklıktaki Kemerovo'nun nüfusu 500 bini buluyor. Sanayi kenti, Rusya'nın en büyük kömür havzasının bulunduğu bölgede yer alıyor

Kayıp sayısının yüksek olması nedeniyle ölü sayısının daha da artmasından endişe ediliyor. Resmi kaynaklar yangın sonrası 16 kişinin kayıp olduğunu ve hayatını kaybedenlerin kimlik tespiti çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. Olayla ilgili daha önce yapılan açıklamada aralarında 40 çocuğun da olduğu 70 kişiden haber alınamadığı belirtilmişti.

Yangınla ilgili olarak gözaltına alınan üç kişiden birinin 2013 yılında açılan alışveriş merkezinin müdürü olduğu açıklandı. Yangın Pazartesi sabahı söndürülebildi.

Binada öncelikle yangına karşı yeterli önlem alınmadığının tespit edildiğini söyleyen Rusya Afet ve Acil Bakanlığı sözcüsü Vladen Aksiyonov binanın çökme tehlikesinin bulunduğunu belirtti. Kemerovo idari bölge vali yardımcısı Vladimir Çernov güvenlik önlemleriyle ilgili birçok ihmalin tespit edildiğini söyledi. Rusya medyasında çıkan haberlerde sinema salonlarının bulunduğu katta yangın alarmının olmadığı ve imdat çıkış kapılarının kilitli olduğu ifade ediliyor.

DW,

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR