Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TASARIMCI MERT ERKAN DEFİLESİ BÜYÜLEDİ
TASARIMCI MERT ERKAN  DEFİLESİ BÜYÜLEDİ
Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında düzenlenen başarılı moda tasarımcısı Mert Erkan'ın LoveLand / Aşk Diyarı adını verdiği İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu defilesi ayakta alkışlandı.
17 Eylül 2018, 21:56
 
Bu sezon markasının beşinci yılını kutlayan genç tasarımcı, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında beşinci sezon defilesini gerçekleştirdi.
 
LoveLand / Aşk Diyarı adını verdiği İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunda ilhamını çocukluğundaki çizmiş olduğu çizimlerden ve oradaki masum siluetlerden alan tasarımcı, 32 parçadan oluşan bir koleksiyon tanıttı. 
 
image
 
Koleksiyonda ilk defa sarı, mavi ve pembe renklerini kullandığını dile getiren Erkan; tül, saten, iki iplik, brokar, rugan ve payet işlemeli şifon kullanmış.
 
Kendi çocukluğuyla köprü niteliğinde bir bağ kuran  başarılı tasarımcı Mert Erkan  Aşk Diyarı adını verdiği koleksiyonda kullandığı renkler, kumaşlar ve dokular o ezgiyi ve hissi anlatan bir bütünlük sağlıyor.
 
Silüet olarak ise daha kendiyle barışık, kendinden emin ve masum bir kadın yaratmış. Makyajlarda kullandığı porselen efekti, saçlardaki minimal dokunuşlar ve styling koleksiyonu tamamlamış. 
 
image
 
Bu sezon da koreografi  başarılı koreograf Asil Çağıl’a aitti. Müzikler, podyum dekoru, styling ve podyumdaki modeller ile aşk diyarının atmosferi podyum süslemelerindeki  ince ve şık detaylarla  adeta yaşandı.
 
image
 
Finalini Ebru Polat ve kardeşi Tuğçe Sarıkaya’nın yaptığı defile izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.
 
Gizem Barlak, Aslıhan Karalar, Begüm Tank, Meltem Keklik , Jenya  Krivenko, Burcu Kavaklı, Leena, Simge Ünal   ve Deniz Tekin  gibi tanınmış modellerin yanı sıra  30 model yürüdü.image
 
Genç tasarımcı Mert Erkan'ın MBFW İstanbul 12. sezon sponsorları arasında: Pukka Giyim, Box of Luv, 3Z Agency, Mehmet Tatlı Kuaför, Kariyer Eğitim Kurumları, MP One, By Mustafa Organizasyon  ve Blend Model Agency bulunmaktadır.
 
Şeffaf Gazete.com
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR